Powstanie Wielkopolskie. Bitwa o Chodzież z nagrodą PIKE! Udostępnij na Facebooku

Film produkcji TV ASTA "Powstanie Wielkopolskie. Bitwa o Chodzież" zajął II miejsce w XVI edycji Konkursu Programów Telewizji Lokalnych "To nas dotyczy" 2019, organizowanego przez Polską Izbę Komunikacji Elektronicznej we współpracy z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji. To największy konkurs dla telewizji lokalnych w Polsce. 

Podczas uroczystej gali w trakcie Ogólnopolskiej Konferencji Operatorów Komunikacji Elektronicznej i Forum Telewizji Lokalnych w Sopocie zostały ogłoszone wyniki Konkursu Programów Telewizji Lokalnych "To nas dotyczy". Wśród 158 materiałów telewizyjnych nadesłanych przez telewizje lokalne z całej Polski, w tym 48 w kategorii "Moja Mała Ojczyzna" film "Powstanie Wielkopolskie. Bitwa o Chodzież" zajął II miejsce. Kapituła konkursowa w składzie Krzysztof Grabowski (producent filmowy i telewizyjny), Agnieszka Wąsowska (dyrektor Departamentu Monitoringu KRRiT), Jerzy Krzysztof Czerwiecki (dziennikarz i producent radiowy i telewizyjny)  oraz Artur Majer (adiunkt w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej) najwyżej oceniła film TV Obiektyw "Łukasiewicz - nafciarz i romantyk", a trzecie miejsce przypadło TV Toya z Łodzi za "Siudmiak na kaflach". W swoich kategoriach nominacje uzyskały również inne produkcje TV ASTA. "Przyroda pilskich lasów" nominowana została w kategorii "Moja mała ojczyzna", a dokument "Adopcja serc nepalskich mniszków" w kategorii "Rozmawiam. Odzyskam czas dla dziecka" pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka. 

Film jest dostępny na ogólnopolskich platformach wideo na żądanie: vod.pl i IPLA, na płytach DVD w Salonach Sprzedaży ASTA-NET w Pile, Chodzieży, Trzciance, Czarnkowie oraz w Wałczu, a także w Regionalnym Centrum Kultury w Pile.  Film był emitowany w Telewizji Polskiej na kanale TVP Historia oraz w kinach w Chodzieży, Pile i Ujściu. 
Powrót do listy aktualności